Springen naar inhoud

- - - - -

Davetiye

• Please log in to reply
Er zijn 18 reacties in dit onderwerp

#1 Turkishmoon

Turkishmoon

no guts no glory

• V.i.p.
  • 10925 berichten
  • Geslacht:Man
  • Functie: Columnist
  • Opleiding/Beroep: school of hard knocks

Geplaatst op 16 december 2004 - 15:04

Bu forumda ki bir konudan esinlenerek bu köseye yaziyorum. Eger birgün Istanbul'da bogaza dogru bakan evimde(olacak insallah) bahçemde veya balkonumda oturursam, bir çaya davet edip, sohbet etmek ve tanismak istedigim kisiler sanirim söyle siralanirlar: (Siralama rastgele yapilmistir).

ASUDECE---> Fikir ve düsüncelerimiz birbirinle tamamen bagdasmiyor ama karakter olarak, insan olarak mükemmel bir kisilige sahip olduguna inaniyorum. Hayat felsefeme kesinlikle bir katkisi olurdu. Sekerli mi sekersiz mi bacim?

GÜLSAH---> Zekanin diger adi. Eminim gözlerinden ve sözlerinden fiskiriyordur. Olaganüstü espirisi var. Sen küçük bardakta mi içersin?

ISTIKLAL MAHKEMELERI--> Benim bu forumda ki ruh esim. Onsuz olmaz. Bahçenin en güzel kösesine alalim seni. Cayda torpilim var.

STOIC---> Kayiplara karisiti ama eminim bu daveti kabul edecektir. Iyi bir arastirmaci, sakin bir kisilik. Sen çay sevmiyordun galiba?

DERVIS---> Kesinlikle zitiz. Ama temiz kalpli insanlara zaafim var. Bu çocuk gerçekten iyidir. Ama kendi bardagini kendin getirirsin umarim.

MORMENEKSEM---> Pembe bulutlarin üzerinde uçan bir melek o. Demli mi olsun, demsiz mi güzel kardesim?

DIVANE----> Azad mi? Tahminem o. Kisiligini yazilarindan çikartabildigim kadariyla efendi, mümtaz bir insan. Ayni felsefeyi paylasmiyoruz, ama geç buyur kardes, çaylar geliyor.

OTTOMAN-EXPENSION--> Hirçin ve dobra dobra. Severim böylelerini. Sen sekersiz içiyordun galiba?

KUTUPYILDIZI---> Bir yildiz kadar uzak. Gizemli ve mert birisi. Buyrun, Mornemeksem'in yanina alalim seni.

ERGENEKON--->>  Benim bu forumda ki kavgam ama harbi adam. Dobra dobra, içinden geleni söyler. Onu dost edin, senin için hiç düsünmeden hayatini verir. Böyle bir insan olduguna inaniyorum. Kusura bakma, çay kalmadi!

Son gelen kapiyi kilitlesin lütfen. Baska kimseyi kabul etmiyorum.

TM

Veranderd door Turkishmoon, 16 december 2004 - 15:12

The first step to getting the things you want out of life is this: Decide what you want.

#2 manolya

manolya

Cihad-i EkBer

• V.i.p.
  • 4096 berichten

Geplaatst op 16 december 2004 - 15:09

Citeren

ERGENEKON--->> Benim bu forumda ki kavgam ama harbi adam. Dobra dobra, içinden geleni söyler. Onu dost edin, senin için hiç düsünmeden hayatini verir. Böyle bir insan olduguna inaniyorum. Kusura bakma, çay kalmadi!

Hay Allahim hic gülesim yokdu ama dediklerine aynen katiliyorum hele leuke column bir anlik bir tebesüm  :)
Zaten Ergenekon gibi insanlara herzaman ihtiyacimiz var sinir minir ama hic olmasa dobra kimsenin agziyla konusmuyor ( niet dat ik je mag hoor ErgenekoM  :P )

Veranderd door manolya, 16 december 2004 - 15:10

I'm not crazy!
My reality is just different than yours
Eğitim cehalet alır,eşeklik baki kalır

[TNSP Yakamoz ]

#3 Helin

Helin

aykırı

• V.i.p.
  • 4609 berichten

Geplaatst op 16 december 2004 - 15:24

Biz de zaten Yakamoz, ben , Manolya, bibi ablam v.s  sizin yan bahcedeyiz  :)  Cayiniz filan biterse haber edin gelir demleriz.. Haa bizim caylar bitmez, ( anlasamadigimi cok kisi olsa da, Yaradanilani severiz, yaradan da oturu  ;)  

Unutmadan bizim kapimiz acik, isteyen girer  :P

@TM,

Seninle de cogu kez ayni fikirleri savunmasak da dedigim dedik birisin, yanlis veya dogru sozunun ardindasin, guzel bir anlatim hos bir uslub  ;)

Veranderd door H e L i N, 16 december 2004 - 15:26

#4 Ozektas

Ozektas
  • Columnist
  • 1217 berichten

Geplaatst op 16 december 2004 - 21:17

Citeren

GÜLSAH---> Zekanin diger adi. Eminim gözlerinden ve sözlerinden fiskiriyordur. Olaganüstü espirisi var. Sen küçük bardakta mi içersin?
Memnuniyetle tm....ben ayni dedigin gibi kucuk bardaktan alayim. Yanliz demli olsun. Tatliyi ben getiririm.. :)
gecmisin dersi gelecegin umudu...

#5 asudece

asudece

can çıkar özlem çıkmazmış

• Super Moderator
  • 12892 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)
  • Interests:Din, kültür, tarih, Osmanli, farsca, edebiyat, ailem...
  • Functie: docente economie

Geplaatst op 17 december 2004 - 13:15

Turkishmoon, op 16 Dec 2004, 15:04, zei:

ASUDECE---> Fikir ve düsüncelerimiz birbirinle tamamen bagdasmiyor ama karakter olarak, insan olarak mükemmel bir kisilige sahip olduguna inaniyorum. Hayat felsefeme kesinlikle bir katkisi olurdu. Sekerli mi sekersiz mi bacim?

Bericht bekijken

Sekersiz Turkishmoon. :)
Hakikaten herzaman bagdasmasada fikirlerimiz, daima görüslerine saygi duydugum bir kisilige sahipsiniz.
Umarim sizde benim davetime icabet edeceksinizdir...

Hij die anderen controleert kan machtig zijn, maar hij die zichzelf kan controleren is machtiger.

#6 Azad

Azad
  • Columnist
  • 1414 berichten
  • Opleiding/Beroep: Politicologie & Ondernemer

Geplaatst op 17 december 2004 - 21:02

Turkishmoon, op 16 Dec 2004, 15:04, zei:

Bu forumda ki bir konudan esinlenerek bu köseye yaziyorum. Eger birgün Istanbul'da bogaza dogru bakan evimde(olacak insallah) bahçemde veya balkonumda oturursam, bir çaya davet edip, sohbet etmek ve tanismak istedigim kisiler sanirim söyle siralanirlar: (Siralama rastgele yapilmistir).

DIVANE----> Azad mi? Tahminem o. Kisiligini yazilarindan çikartabildigim kadariyla efendi, mümtaz bir insan. Ayni felsefeyi paylasmiyoruz, ama geç buyur kardes, çaylar geliyor.

TM

Bericht bekijken

Beni de davetlilerinin arasina kattigin icin tesekkurler TM. Üstelik Istanbul'da Bogaz'a nazir ha, tek kelimeyle muhtesem olur... :) Seni bazen "anlamasam da" en azindan tartismayi bilen, argüman vermeye calisan bir stilin oldugu icin ben de takdir ediyorum. Evi alman nasip olursa ve davetin de surerse zevkle gelirim bir cayini icmeye...
Ordayım,
Kendime yakın uzaklarda...

Twitter:
@Ubeyd_tr

Blog:
BEDEVİ

#7 KvB

KvB
  • V.i.p.
  • 5722 berichten
  • Geslacht:Vrouw
  • Opleiding/Beroep: -

Geplaatst op 11 maart 2005 - 16:15

Turkishmoon, op 16 Dec 2004, 15:58, zei:

MORMENEKSEM---> Pembe bulutlarin üzerinde uçan bir melek o. Demli mi olsun, demsiz mi güzel kardesim?

KUTUPYILDIZI---> Bir yildiz kadar uzak. Gizemli ve mert birisi. Buyrun, Mornemeksem'in yanina alalim seni.

Bericht bekijken

Sevgili dostum TM,
Bu topigi gec gormeme ragmen, davetin icin tesekkur ederim.
Insallah birgun sende hayalindeki bogaz manzarali evine kavusursun :)
Zahmet olmazsa cayimi orta alayim, ne demli nede cok acik. Misafirlige eli bos gidilmedigine gore, pasta ve pohcalar benden.  :) Ve bahcene/balkonuna laik
mis gibi kokan cicekler..

Geplaatste afbeelding

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi
Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten
Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği

İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne
Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa
Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır
Kopmaz kökler salmaktır oraya

Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını
Kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin
Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara
Bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin

..........
..........

Guzeller guzeli Kutupyildizi ve Asudece kardeslerim ile bir masayi
paylasmak ayri bir sereftir...  :bye:
Dünyada inanmazdım biteceğine,
Beni böyle bırakıp gideceğine..
Şarkıların günahı yok acıtan sensin içimi,
Hangimiz istedi söyle bu adaletsiz seçimi...

#8 kutupyildizi

kutupyildizi
  • Leden
  • 2713 berichten

Geplaatst op 11 maart 2005 - 19:20

Bericht bekijken

Boyle guzel davede yok demek olmaz...Helede Istanbul olursa kim yok derki
(f)

Citeren

Guzeller guzeli Kutupyildizi ve Asudece kardeslerim ile bir masayi
paylasmak ayri bir sereftir... 

:cupid:
''Surlarda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes,
Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es.''

ILIM

#9 hiephoi

hiephoi
  • Leden
  • 324 berichten

Geplaatst op 11 maart 2005 - 20:58

ama bende cay istiyom  :$

#10 damardanabi

damardanabi
  • V.i.p.
  • 1621 berichten

Geplaatst op 21 maart 2005 - 22:42

ben istanbulda olsaydim
yanima istanbulu davet ederdim cunki onunla konusacak cok ama cok seylerimi var. :D
-devrin en guzel sozu, hic soylenmeyen sozlerdir

-baktigin denizin buyuk oldugunu dusunursen icindeki denizin asilmaz derecede oldugunu hissedersin

#11 Dervis

Dervis

Hiç!

• V.i.p.
  • 2837 berichten
  • Opleiding/Beroep: Hukuk

Geplaatst op 18 april 2005 - 12:50

DERVIS---> Kesinlikle zitiz. Ama temiz kalpli insanlara zaafim var. Bu çocuk gerçekten iyidir. Ama kendi bardagini kendin getirirsin umarim.

Ben inkilab' tim birzamanlar, cok kapistik.. Ismimin davetliler arasinda olmasi beni sevindirdi cunki bu, tartismalara ragmen birbirimize saygi duyabildigimizi gosteriyor.. Zaten oyle olmasi gerekmezmi? Iyikide farklilik var!

Bardagim elimde, evin olsun, gelirim inshaAllah..  :P
Ne godiva geçer yoldan ne bir kimse kör olur

Bu Da Geçer, Ya Hu!

#12 Lale-Zar

Lale-Zar
  • Leden
  • 3109 berichten
  • Interests:DuaM
  • Opleiding/Beroep: Social Work

Geplaatst op 20 juli 2005 - 23:04

aklima kisacik bir hikaye geldi..

dervisin biri bir dergaha gider kapiya vurur.
kapi acilir bir baska dervis tarafindan.
bu dergahdaki farklilik sessizliktir.
konusmadan muhabbet edebilmektir.
dervis kapiyi kapatir ve biraz sonra elinde bir kab suyla döner.
o elinde su kabi sonuna kadar doludur.
kapida bekliyen dervis mesaji anlamistir ve bahcede duran güllere dogru yurur.
bir gül yapragi kopartir ve kapiya dönüp o su kabinin üstüne koyar ama su kabi tasmaz.

agzina kadar dolu olan su kabi sunu anlatir; "dergahimiz kimseyi alamiyacak kadar doludur"
o suyun üzerine konulan gül yapragi ise sunu anlatir; "bir gül yapragi hic bir su kabini tasirmaz"

bunun üzerine dergahin kapilari o dervise acilir.

böyle bir cay ziyafetinden haberdar olsam bende kendi kendimi gül yapragi sanip, kendimi davet edip gelirdim..

:D
... evrim, devrim, afet, zelzele yasamaliyim ben ben olana denk...

#13 Miss_Sivasli

Miss_Sivasli
  • V.i.p.
  • 1236 berichten
  • Interests:Din, pisikoloji, Turk dili edebiyati ve tarihi
  • Opleiding/Beroep: bittiiii............................

Geplaatst op 21 juli 2005 - 01:58

Lale-zar kardes,

sanirim ikinci bir gul yapragida o su dolu kabi tasirmaz, bende seninle gelebilirmiyim. :D
Eminimki Tm nin bahcede davetsiz misafirlerede ayirdigi bir yeri ve ekstra bi kac cay bardagi vardir. (f)
"Ben, beni biraktigim zaman, Sen beni birakma Yarab..."

#14 BEYYINE

BEYYINE
  • Banned
  • 35 berichten

Geplaatst op 23 juli 2005 - 13:20

Bizde  kan kusup   kızılcık şerbeti içtik  deriz  bu   topicte  .

İnşeallah   davet edilmeyen     ve  kendilerini    mümin  olarak   vasıflandıranlara  Rabbim  kevser  şarabını  ikram  eder .

#15 Azad

Azad
  • Columnist
  • 1414 berichten
  • Opleiding/Beroep: Politicologie & Ondernemer

Geplaatst op 21 juni 2011 - 10:14

Eee Turkishmoon, evi alabildin mi? Bogaz manzarali degilse de evin Istanbul'a gelirim, Pierre Loti'de otururuz manzara sartsa. Ne dersin?
Ordayım,
Kendime yakın uzaklarda...

Twitter:
@Ubeyd_tr

Blog:
BEDEVİ

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users