Springen naar inhoud

Bir Dostu Kaybetmek, Hemde Kendi Sersemligimden

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
Er zijn 12 reacties in dit onderwerp

#1 Denizsu

Denizsu
  • Leden
  • 63 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 13:42

cok sevdigiiniz ve deger verdiginiz bir dostunuzu bir kelime yuzunden kaybedince, ve onun affi icin herseyi yapmis  iseniz, o ise artik sizi gormek istemiyor ve bu size cok huzun veriyorsa ne yapardiniz?
Unutmakmi o dostu?

Veranderd door Denizsu, 25 april 2004 - 13:42

#2 mevlanasekeri

mevlanasekeri
  • Leden
  • 479 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 14:40

Denizsu, op 25 Apr 2004, 13:42, zei:

cok sevdigiiniz ve deger verdiginiz bir dostunuzu bir kelime yuzunden kaybedince, ve onun affi icin herseyi yapmis  iseniz, o ise artik sizi gormek istemiyor ve bu size cok huzun veriyorsa ne yapardiniz?
Unutmakmi o dostu?
INsan biriyle dost oldugu zaman, onu cok iyi taniyordur demektir, neyi ne niyetle soyledigini bilir. Eger sen o dedigini kotu niyetle demediysen bunu arkadasinin anlamasi lazim bence.. Boyle ufak tefek seylerle arkadasliklar dostluklar bozulmamali... ;)

Veranderd door mevlanasekeri, 25 april 2004 - 14:41

Hakkidir Hakka tapan milletimin Istiklal...M.Akif Ersoy

#3 Yolcu_Ayse

Yolcu_Ayse
  • Leden
  • 272 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 14:48

Selamin aleykum,

Hatasiz kul olmaz! Eger o seni affedemiyorsa demektir seni taniyamamis mevlanasekerine katiliyorum   ;)
Fakat boylede olabilir sen elinden geleni yaptigini dusune bilirsin fakat arkadasin belki daha farkli seyler bekleyebilir boyle bir durumda en guzeli konusmak...
Yolcuyuz yarinlara

#4 asudece

asudece

can çıkar özlem çıkmazmış

• Super Moderator
  • 12892 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 18:20

Madem dostluk var, madem ciddi bir arkadaslik vardi, kolay kolay yikilmazdi.

Cunki benim sahsen, gerekirse yaninda sesimi yukseltebilidigim, gerekirse aci konusabildigim, gerekirse kirici konusur, gerekirse sakaci olabilidigim insanlardir benim arkadasim, ve beni tanir ona gore hareket ederiz.

Yalniiizz,
saygi diye birsey var. O saygi bazen yitirliyor, hani insan kendisine olan saygiyi yitirince karsidakine de saygi gostermez oluyor.
Dostluk derken niyetler degisiyor ve belkide hic duymak yada bilmek istemedigin seyleri ogreniyorsun, duyuyorsun, bu da hakkaten Insani yipratabilir. Ister istemezde nefrete donusebilir.

Yinede Af etmek Allaha mahsus. Arkadaslik bir yerde bitsede, aylarca belkide yillarca bir muhabbet bagi olusmustur ve o bag kolay kolay kopmaz, kopmus olsada, manen baglidir bir sekilde...
Gonul bagi...Gorunmez ama gonulden yine cikartilmaz oyle insanlar.

Diyecegim yani guzel kardesim, hakikaten sevgi ve saygi karsilikli ise, bu sevgi ve saygiyi devam ettirin, anlayisli olun. Cok kirdiysan arkadasini, ustune varma, sucunu kabullendiysen bile bu buyuk bir basaridir, o hatayi tekrarlamamaya bak. Ve onu halan seviyor sayiyirsan, kendi haline birak. Hani o oyle iyi olacagini dusunuyors, yine ona olan saygindan oturu sende onu rahat birak ;) Allah Yardimcin olsun.

Hij die anderen controleert kan machtig zijn, maar hij die zichzelf kan controleren is machtiger.

#5 HaSrEtiM...

HaSrEtiM...

...M. Said ...

• Leden
  • 1659 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 18:27

Citeren

Madem dostluk var, madem ciddi bir arkadaslik vardi, kolay kolay yikilmazdi.

Bu yazinda haklilik payi var ama 100% katilmiyorum...

Candostum, arkadasim, dert ortagim, ablam, herseyim dedigim ve birlikte buyudugum kisiyle 2 yildan beri konusmuyorum, gormuyorum bile, ayni sehirde oturdugumuz halde !

Gorusmekte istemiyorum...ONu cok ozledigim halde...

Insanin kalbi kirildigi zaman bazen o buyuk dost sevgisi yuzunden yine tamir edilebiliniyor, ama yapilan hatalar affedilmeyecek turden ise nafile...

Allah kimseye yasatmasin...

Selamlar...
...Sari CivCiv............BitaneMC........

#6 asudece

asudece

can çıkar özlem çıkmazmış

• Super Moderator
  • 12892 berichten

Geplaatst op 25 april 2004 - 18:38

Bak ondan, ablam, can dostum, herseyim diye bahs ederken ne kadar samimi konustugunun farkindasin degilmi Hasretim, unutmaz insan elbet! ama bir sekilde yikilmiyor boyle dostluklar, iki sene, iki omur gecsede yaad edeceksin, hatirlayacaksin onu. Tamamen bir kopukluk olmaz herzaman, nefrete donussede..
Tabi bu senin bahs ettigin dostluklarda gecerli ;)

Hij die anderen controleert kan machtig zijn, maar hij die zichzelf kan controleren is machtiger.

#7 KvB

KvB
  • V.i.p.
  • 5722 berichten

Geplaatst op 26 april 2004 - 07:42

HaSrEtiM..., op 25 Apr 2004, 19:27, zei:

Candostum, arkadasim, dert ortagim, ablam, herseyim dedigim ve birlikte buyudugum kisiyle 2 yildan beri konusmuyorum, gormuyorum bile, ayni sehirde oturdugumuz halde !

Gorusmekte istemiyorum...ONu cok ozledigim halde...

Insanin kalbi kirildigi zaman bazen o buyuk dost sevgisi yuzunden yine tamir edilebiliniyor, ama yapilan hatalar affedilmeyecek turden ise nafile...

Haklisin Hasretim, sana katiliyorum :(

Benim 7 yillik dostluk kurdugum, herseyi paylastigim, iyi ve kötü gününde beraber oldugum, onu herseyiyle kabullendigim bir dostum vardi. Sonucta hatasiz kul olmaz ama kimi kisiler vardirki, bu dostlugu cekemez ve parcalamaya ugrasir. Ve sonunda bu "can" dostum dedigim kisi bu dostlugu baskalarinin yikmasina izin verdi...  :'(
Bana öylesine inanilmaz aci günler yasattiki, ancak bunlara annem, ben ve ALLAH sahit olmustur. Bizde ayni Hasretim gibi ayni mahallede oturdugumuz halde birbirimizle hic görüsmüyoruz. Muhabbetimiz bir "merhaba" yada "nasilsin iyimisin" vesayire türünden öte gitmiyor. Onu cok sevmistim, ama eski "G" yi cok sevmistim...

Kimi seyler affedilmiyor.... kalb paramparca olduktan sonra eski dostluklar bambaska bir sey olup cikiveriyor.

Sevgilerimle :bye:
Dünyada inanmazdım biteceğine,
Beni böyle bırakıp gideceğine..
Şarkıların günahı yok acıtan sensin içimi,
Hangimiz istedi söyle bu adaletsiz seçimi...

#8 KvB

KvB
  • V.i.p.
  • 5722 berichten

Geplaatst op 26 april 2004 - 07:48

Denizsu, op 25 Apr 2004, 14:42, zei:

cok sevdigiiniz ve deger verdiginiz bir dostunuzu bir kelime yuzunden kaybedince, ve onun affi icin herseyi yapmis  iseniz, o ise artik sizi gormek istemiyor ve bu size cok huzun veriyorsa ne yapardiniz?
Unutmakmi o dostu?
Size tavsiyem:

Dostunuza biraz zaman taniyin, onu bu süre icinde duygulariyla basbasa birakin. Egerki dostlugunuz "saglam" temeller üzerine kurulmussa o zaten sizi arayacaktir, ama sizde onu arayin. Hani olur olur ya, karsinizdaki belki "gurur" yapar, siz bari yapmayin. Bir yerde bulusun, ve konu ne ise tüm ictenligiyle paylasin birbirinizle.

Basarilar, umarim dostunuzu bilincli bir sekilde kirmamissinizdir ve kullandiginiz kelime fazla agir degildir. Benim bildigim dostluklar ufak tefek yersiz seylerle yerle bir olmaz.

:bye:
Dünyada inanmazdım biteceğine,
Beni böyle bırakıp gideceğine..
Şarkıların günahı yok acıtan sensin içimi,
Hangimiz istedi söyle bu adaletsiz seçimi...

#9 Denizsu

Denizsu
  • Leden
  • 63 berichten

Geplaatst op 26 april 2004 - 10:53

Aramizdaki iletisimde inanilmaz bir enerji vardi... Basta durustluk kavrmi.. bir yanlis anlama yuzunden on
a dogru soylemiyorsun dedim.. ve sihir bozuldu..

Onu taniyorum tipki ben gibi, ama burda biraz cocuksu davrniyor.Bu gururdan ote birsey.ve sinirlarini dar bir cercevede tutmak... bir iletisimde insan bazi seyleri sezgileri olsada bilemez..Ogrenir yalnizca... ogrendim ama buseferde o yok... en guzeli simdi onu kendi dunyasina birkmak.. bende ondan vacgectim..

guzel dilekleriniz icin tesekur ederim... ve dostlarinizin kiymetini simdi bilin...

Veranderd door Denizsu, 26 april 2004 - 10:55

#10 HaSrEtiM...

HaSrEtiM...

...M. Said ...

• Leden
  • 1659 berichten

Geplaatst op 27 april 2004 - 19:12

Asudece zei:

iki sene, iki omur gecsede yaad edeceksin, hatirlayacaksin onu.

Dogru, zaten unutmak istesem bile unutamam...Keske unutabilsem...

Mormeneksem zei:

Kimi seyler affedilmiyor.... kalb paramparca olduktan sonra eski dostluklar bambaska bir sey olup cikiveriyor.

Dost kelimesinin "d"si bile kalmiyor artik, 2 yabanci olup cikiyorsunuz, yillar once kurdugun hayallerin, verdigin sozleri unutarak...
...Sari CivCiv............BitaneMC........

#11 Ayse

Ayse

...

• V.i.p.
  • 1107 berichten

Geplaatst op 27 april 2004 - 19:24

Bana BILEREK hata yapanlari yuzlerine, bu hareketlerinden dolayi benden uzak durmalarini rica ediyorum

Bundan 1-2 evvel oyle boyle olumune sevdigim dostlarimdan gordugum samimiyet yuzunden oyle hayal kirikligina ugradimki, beni insanlardan soguttu, kimseyle artik birsey paylasmak istemez oldum. Cunki guvenin gidiyor.

O yuzden oyle boyle hatalar affedilir, ama laubalilik veya herhangi sekilde senin gururun veya haysiyetinle oynanildigi zaman, BIR KALEMDE SILICEKSIN..

o kisileri unutma, unutmaki kulagina kupe olsun bidahaki sefere ayni duruma dusmeyesin diye.

Dostum, bende buyuk hata kabul etmiyorum, hatan buyukse kabullenmelisin, sayet bir anlik aptallik etmissen, yakasina yapis ve ona ozrunu kabul edene kadar pesinden kos.

#12 BiTLi-SeXy

BiTLi-SeXy

Fuck Redbull, Ik Geef Je Vleugels !!

• Leden
  • 7100 berichten

Geplaatst op 27 april 2004 - 20:25

na regen komt zonneschijn, het komt wel weer goed joh, laat iedereen ff denken....

en anders, fock diegene dan  ;)
Brunette's Do it Better

MiauWw

#13 Helin

Helin

aykırı

• V.i.p.
  • 4609 berichten

Geplaatst op 28 april 2004 - 01:19

Denizsu, op 25 Apr 2004, 13:42, zei:

Unutmakmi o dostu?
Dost aci soyler demisler guzelim,
Cunku o senin icin iyliride kotuleride disardan gorebilir. Ama eger dostsa.. DEgilse vay haline insanin. Cunku seni iyi tanir, seni neyi yikacagini bilir, dolayisiyla o herseyi paylastigin canim cigerim dedigin gun gelir seni yikar parcalar darmadagin eder eger isterse.

Sen sen ol ,siz siz olun kimseye guvemeyin benden soylemesi.  :'(  :'(  Ben oyle bir darbe yedim ki dusmanimin basina gelmesin.Ben bunu hakedecek ne yaptim diye kendi kendimi yedim, her zamanki gibi sucu yine kendimde aradim. O arkadasimdi, dusunun yani kiyipta sucu bile onda arayamadim..Herkesle aranizda mutlaka bir grens olsun. Birsey mi anlatmak istiyorsun elbette arkadasin dimi? Ama o anlik ileride ne olur bilemezsin, anlat tabi ki ama ne kadarini anlatacagin sana kalsin, bir yerde mutlaka dur. Bu biraz da kendine saygindir..

Ve daima hatirladigim guzel bir soz ; mevlana sekeri sen de hatirladin mi ?

Dostlarinla oyle yasa ki , dusman oldugunda hakkinda soylecekleri birsey olmasin
Dusmanlarinla oyle yasa ki , dost oldugunda onlardan utanmayasin

Selametle  ;)