Springen naar inhoud

siz bu hocaya katiliyormusunuz

sizce haklimi degilmi

• Please log in to reply
Er zijn 5 reacties in dit onderwerp

#1 BaharGozlu

BaharGozlu
  • Leden
  • 2107 berichten
  • Geslacht:Vrouw
  • Opleiding/Beroep: SPH

Geplaatst op 13 november 2012 - 22:13

#2 Attar

Attar
  • Leden
  • 9928 berichten
  • Geslacht:Man
  • Opleiding/Beroep: Karalayan el

Geplaatst op 15 november 2012 - 00:10

Bayram namazi ve vaazini hilafet hakkinda konusuyor. Al buradan yak. Bastan sonuna kadar dinlemedim. Anladigim kadariyla Hilafetle alakali konusuyor! Seriatin olmadigi icin bayramin bayram olmadigini soyluyor. Belki bayram ile demek istedigi seriatin olmamasi. Kurban Bayrami muslumanlar uzerine vaciptir.

Katilmak katilmamakla alakasi yok. Ne kadar kalitesiz insanlar imam oluyor onu izledim. Ayet, hadis ve fetva ogren sonra hilafet hakkinda konus. Imam demek onder demek ve medresse usulu egitim olmayana artik imam demiyorum. Hoca, beyefendi felan filan. Kurban bayrami adam cikmis hilafetten bahsediyor. Ha soylediklerini tasdik ediyorum o baska! Her konu'nun gunu ve saatti var.
Dama cikma iz olur

emmoğlu

#3 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten
  • Opleiding/Beroep: malumatfuruşluk

Geplaatst op 15 november 2012 - 00:53

problemli tesbitler. meselenin  suud yonetiminin tahin ettigi bayram gununde karar kilmakla mi yoksa hicri takvimi gunumuzun bilgileri ve teknikleriyle oturtulmasi konusunda genis tabanli bir fetva heyeti ile bu gibi uyusmazliklari topyekun halletme temennisimidir?

din bu hayati tanzim etmek icin vardir. hayati bilmeyen din adamlari bu yuzden sykynty cekmektedirler. 150 sene onceki islamcilarin enine boyuna tartistiklari meseleyi bugun gundeme getirmek, islamcilarin bu sure zarfinda bir arpa boyu yol almadiklarini gosterir. yazik.
Gemiler batar mı ki ?

#4 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten
  • Opleiding/Beroep: malumatfuruşluk

Geplaatst op 15 november 2012 - 01:07

Es-seyyid Eş-şeyh Muzaffer Ozak El-Cerrahi El-Halveti Hazretlerinin 1950 yılından irtihaline kadar Allah rızası için hutbe okuyup namaz kıldırdığı Kapalıçarşı'da Camili Han adıyla bilinen mescidde 9 Mart 1984 tarihinde irad ettikleri hutbe.

Hutbe dendiginde ornek teskil edebilecek bir numune, gunluk hayatini Sahaflar carsisinda idame ettiren ve Allah rizasi icin imamlik yapan namaz kildiran sohbet eden bir hocaefendi. Hilafetciyim diyerekten islamcilik taslayanlara kapak olur.....

Ruhuna fatiha

Veranderd door üfürükçü, 15 november 2012 - 01:07

Gemiler batar mı ki ?

#5 Katade7

Katade7
  • Leden
  • 2 berichten

Geplaatst op 22 augustus 2014 - 19:21

Ne diyor bu  tarikarçı  hoca?  Ses  boğuk  anlaşılmıyor.

#6 Katade7

Katade7
  • Leden
  • 2 berichten

Geplaatst op 22 augustus 2014 - 21:07

Bericht bekijkenKatade7, op 22 augustus 2014 - 19:21 , zei:

Ne diyor bu  tarikarçi  hoca?  Ses  boguk  anlaşilmiyor.

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users