Springen naar inhoud

Aanslagen op militairen in Turkije

aanslag militairen asker pkk turkije koerden terroristen

• Please log in to reply
Er zijn 35 reacties in dit onderwerp

#16 Şems

Şems
  • Leden
  • 42 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 05:21

Fazla yapacak birşey yok, duâ edeceğiz inşa'Allah...
2 rek'at hacet namazı kılalım, Rabbül Teala'dan bu belanın ve fitnenin defi için niyaz edelim.

Yıllardır sokaklarda bağırdılar çağırdılar, sövdüler saydılar, değişen ne oldu?
Şöyle bu geceden itibaren 7 gün arka arkaya 2 rekat hacet namazı kılsak,
sonra niyazda bulunsak, Rabbül Teala herşeyi işiticidir...

EstaüzüBillah!
Bakara (186) Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

***HACET NAMAZI***

Geplaatste afbeelding

Türkiye'deki Terör belasının defi için, 2 rekat Hacet Namazı...
TOPLU OLARAK HERKEZ AYNI SAATTE KENDİ EVİNDE...
Perşembeyi, Cuma'ya bağlayan gece (20-10-2011) başlıyoruz.
Avrupa saat ile 23.00da
Türkiye saati ile 00.00de

Güzelce bir abdest aldıktan sonra 2 rekat namaz kılınır.
Daha sonra şu dualar okunulur: (Arapça okuyabilen yukarıdaki şekliyle okusun)

Elhamdülillahi Rabbi'l Alemiyn; vesselatü vesselamü ala Seyyidina Muhammedin ve ala Alihi ve Sahbihi Ecmain,
La ilahe illallah-ül-halim-ül-kerim. Sübhanallahi Rabb-il-arş-il-azim. Elhamdü lillahi Rabbil âlemin. Eselüke mucibati rahmetike ve azaimi mağfiretike vel ganimete min külli birrin vesselamete min külli ismin la teda li zenben illa gafertehü vela hemmen illa ferrectehü vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha ya erhamerrahimin.

Daha sonra şöyle duâ edilir:
"Allah'ım! Herşeyin yaratıcısı sensin, Tek olan sensin! Kahredici olan sensin Ya Kahhar! Allah'ım! Senden niyaz eder senden isterim ki, vatan topraklarımızdaki şerleri sen def eyle! Allah'ım! Sana yönelirim ve senden isterim, vatan topraklarımızda ki fitneyi sen başımızdan def eyle! Allah'ım! Her şey senin emrinde hareket halinde. Sen ol! dersin olur. Günahlarımızı aza çeken, iyiliğimizi çoğa katan sensin. Bir saniyede binlerce kötülüğü başımızdan def eden sensin. Allah'ım! Sen bu belaları, fitneleri, şerleri, kötülüğü, kan dökücüleri başımızdan, vatan topraklarımızdan def eyle! Allah'ım, sana inandım, sana geldim, sana sığındım… ÂMİN"

Kardeşlerim mümkünse bu namaza ve dualara aynı saatte 7 gün devam edelim.!

#17 Zulis

Zulis

Innâ lillâhi ve innâ ileyhi râcîun..

• Leden
  • 6211 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 10:29

Leger Turkije bombardeert Koerden in Irak

Turkije bombardeert Koerden in Irak", "DIYARBAKIR - De luchtmacht van Turkije voert ook donderdag bombardementen uit op vermeende schuilplaatsen van Koerdische rebellen in het noorden van Irak.",        

DIYARBAKIR - De luchtmacht van Turkije voert ook donderdag bombardementen uit op vermeende schuilplaatsen van Koerdische rebellen in het noorden van Irak.

Zij worden verantwoordelijk gehouden voor aanvallen op Turkse militaire bases in de nacht van dinsdag op woensdag.
Daardoor stierven minstens 24 militairen, het zwaarste verlies sinds 1993 voor het leger van Turkije.Tijdens de aanvallen raakten 18 andere militairen gewond.    

De Koerdische rebellenbeweging PKK heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de acties, die werden uitgevoerd door meer dan 200 strijders.
Turkije reageerde woensdag direct met aanvallen op Koerdische doelwitten. De bombardementen gingen donderdag door en worden onder meer uitgevoerd vanaf een militair vliegveld in Diyarbakir, een stad in het zuidoosten van Turkije. F16-gevechtsvlieguigen, helikopters en commando-eenheden waren ook actief in het bergachtige noorden van Irak, waar veel Koerden wonen.

bron: http://www.nu.nl/bui...en-in-irak.html

Ik kan nogsteeds nieet begrijpen wat er bedoeld wordt met koerdische rebellen..??

Veranderd door Zulis, 20 oktober 2011 - 10:31

Silence

#18 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten
  • Geslacht:Man
  • Opleiding/Beroep: malumatfuruşluk

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 11:14

feitelijk is dat niet fout, rebel betekent volgens Van Dale: "muiter, opstandeling". Dat zijn deze Koerdische terroristen ook.

Het feit dat sommige mediabronnen weigeren het woord terrorist of terreur bij deze kwestie in de mond te nemen is tekenenend. Immers "terreur" is een benaming/uitdrukking met een politieke kleur. Daar hebben we veel voorbeelden van gezien. Menachim Begin was ooit een beruchte terrorist, werd eerst vrijheidsstrijder daarna president van Israel en uiteindelijk nobelprijswinnaar voor de wereldvrede. In zo'n wereld zitten wij, en met zo'n mediageschiedenis hebben we te maken. Niet Menachim Begin's kijk is veranderd maar conjunctuur en de berichtgevingen over hem. Je zou haast denken dat terreur loont? (hint hint Het probleem van het KWAAD)
Terreur is in die termen uitgevonden door het Westen, een succesvolle poging is het Zionistisch terreur, uiteindelijk hebben ze er een staat aan over gehouden.

Zo kan je veel namen opnoemen, van Arafat tot Mandela, ze zullen niet schromen om Öcalan een dergelijke rol te geven. Mandela is zowat een heilige geworden, iedereen papt met hem aan en hij is zo tof je wilt het niet weten. Zodoende zal men wel denken, dat is voor herhaling vatbaar (cynisme).

Veranderd door üfürükçü, 20 oktober 2011 - 11:17

Gemiler batar mı ki ?

#19 tarihci

tarihci
  • Leden
  • 728 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 12:14

@Sems

Guzel fikir sems, allah yolunu acik eylesin... :clap:

#20 KaraYILAN

KaraYILAN

La fetâ illâ Ali La seyfe illa Zulfikâr

• Leden
  • 6451 berichten
  • Interests:öLüm ve ötesi...
  • Opleiding/Beroep: Çoban...

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 13:43

devletin ( burokratik kesimin ) terorle mucadelesini dinledigimiz vakit, hep derlerki  uzun zamandir mucadele ediyoruz tecrubeliyiz... oysa hala basit sayilabilecek bicimde saldirilara maruz kaliyor ve cok can kaybediyoruz... yuzlerce teroristten bahsediliyor... birak teknolojiyi, iviri veya ziviri... sagir ile ama bile bunlardan haberdar olurdu... ordaki zaaf hala duzeltilemiyor... cunku karsisinda tek bir guc yok... ikili iliskilerde bazen teroristleri kullanarak cikarlarini cogaltmaya calisan devlet veya guruplar var... boyle bir ortamda memlekette hem milleten hemde siyaseten birligin olusmasi gerek...

su acik ve nettir... bu tur saldirilar oldugu vakit hep ayni zihniyetler tellallarini gonderip meydanlarda davul calidirirlar... tamamen reklam...!!!
oysa ates sadece dustugu yeri yakip kül ediyor... bir zaman sonra kimsenin haberi bile olmuyor o kül olmus ocaklardan...

sorunun cozumune katkida bulunmayan  chp ve mhp vede bdp,   adetada yekbeden olup hukumete yukleniyorlar... hepside bu puslu ortamdan nemalanmaya calisiyorlar... bu vahim ortamda bile siyaseten pay pesindeler... hal boyleyken kimse kalkipta sokaklara dokulen uc-bes tane parali sloganciyi nimetten saymasin...
KaraYILAN der ki harbe oturak...
Nerde düşman görsek orda bitirek...
Kilis yollarından kelle getirek...
Vurun gardaşlar namus günüdür...          

ya ali ya zülfiqar...

Geplaatste afbeelding

#21 pepuk

pepuk

| f a r ı m a z |

• Leden
  • 3754 berichten
  • Geslacht:Vrouw

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 23:37

Bericht bekijkenKalben, op 19 oktober 2011 - 23:47 , zei:

@ Livani

Ok guzelim..

kurdun canini sanki babasinin hayrina mi yakiyor, kiskirtmak icin her yola bas vuran bir zihniyetten bahsediyoruz, tabi ki kendi destekcilerini de katledecek, bunu aklin getirmiyor mu. Ben tahrike kapilipta nefretimi ortaya dokmuyorum, siyasi ameller gudupte gelip burada propagandasini yapmiyorum, sadece fikrimi disa vurma ihtiyaci hissediyorum ve bunu forum araciligiyla yapiyorum. Caddeden 15/20 civari genc toplanmis ''sehitler olmez vatan bolunmez'' sloganlari atarken onlari tarifi zor bir duyguyu yasayarak izlerken disari vuruyorum. Ben senin o birlik sacmaligina inanmiyorum, kardeslik yalanina zaten dislerimin reklamini yaparcasina guluyorum ve senin gibi hos gorulu insanlara artik bu duzende soz hakki taninmasindan yana degilim.

Sabir vs artik tukendi, kisasa kisas, dinsizin hakkinda imansiz gelir ve bunun gibi bircok soz seni anca paklar.

duygusallık veya kardeşlikten değil, insanlıktan dolayıdır bu.. lakin senin gibi - en az pkk kadar tehlikeli olan - zihniyette olanlara zaten bu hususta laf anlatılmaz.. he babo, sıvastan ilerisine döşe dinamiti, patlat memleketimi, sonra huzurluca yaşa sen..

bir derdim var bin dermana değişmem..

taş olsaydım erirdim
toprak idim dayandım

#22 Gülce

Gülce
  • Validating
  • 5200 berichten
  • Geslacht:Vrouw

Geplaatst op 21 oktober 2011 - 10:55

Suan Konya'dayim, burdan da bir sehit verdik. Resmen koca sehir yas tutuyor. Butun balkon ve isyerlerinde bayraklar indirildi, carsi ve sokaklarda yürüyüsler düzenleniyor. Fakat bunlarin hic biri o sehitleri geri getirmeyecek veyahut terörü bitirmeyecek. Hersey beyinde biter, beyni sulanmis insanlara ne kadar laf anlatirsan anlat bos.
" Ben milletim ugruna adamisim kendimi
Bir dogrunun imani bin egriyi düzeltir
Zulüm Azrail olsa, hep hakki tutacagim
Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir"

Muhsin Yazicioglu

#23 feryâd-û isyân

feryâd-û isyân
  • Evenement Poster
  • 14619 berichten

Geplaatst op 21 oktober 2011 - 13:49

'Kürtlerin sesiyiz' diye ortaya çıkan PKK'lı teröristlere en iyi cevap yine Kürt vatandaşlardan geldi...

Terör örgütü PKK'ya büyük tepki. PKK'nın eylemlerinden rahatsız olan internet kullanıcıları 'Benim için öldürme' sloganıyla www.benimicinoldurme.com adresinden bir internet sitesi kurdular.

Sitede "Kürdüm ve PKK benim için öldürüyorsa, öldürmesin" ibaresi dikkat çekti.

Anasayfasında son 50 imzanın yayınlandığı siteye bir bilgisayardan sadece 1 kez kayıt yapılabiliyor.
Şuana kadar terör örgütü PKK'ya tepki gösteren tam 80 binden fazla imza var.

kaynak: internethaber

#24 MUTLU

MUTLU
  • Leden
  • 6 berichten

Geplaatst op 21 oktober 2011 - 22:46

Arkadaslar Pazar gunu Rotterdam'da yuruyus duzenliyoruz.
http://www.facebook....235339759853502

Lütfen herkes paylassin.

Sehitleri Anma yürüyüsü:

23 ekim pazar saat 15.00 - 18.00
yer: Rotterdam Erasmusbrug Leuvehoofd 5
Gereken izin alindi.

#25 Zulis

Zulis

Innâ lillâhi ve innâ ileyhi râcîun..

• Leden
  • 6211 berichten

Geplaatst op 21 oktober 2011 - 22:56

Geplaatste afbeelding

ter info!

Silence

#26 asudece

asudece

can çıkar özlem çıkmazmış

• Super Moderator
  • 12892 berichten
  • Interests:Din, kültür, tarih, Osmanli, farsca, edebiyat, ailem...
  • Functie: docente economie

Geplaatst op 22 oktober 2011 - 12:52

westen noemt het nnog steeds "de koerdische beweging". Ik vind dit wel heel erg voor de koerden.
de koerdische broeders en zusters kijken ook tegenop de de pkk.
de pkk bestaat niet alleen uit koerden, het is gewoon een terroristische beweging.

Sehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, ailelerine sabirlar versin rabbim.
aglamasin analar.
aglayacak tek mahluk tipi varidr onlarda zavalli ve kimliksiz kisiliksiz durumlarindan dolayi pkk nin kendisidir.

Hij die anderen controleert kan machtig zijn, maar hij die zichzelf kan controleren is machtiger.

#27 insaniyet

insaniyet
  • Leden
  • 765 berichten

Geplaatst op 23 oktober 2011 - 17:11

26 Turk askeri can verdigi icin (sehit demiyorum, kimse bilemez kimin sehit oldugunu) agliyordunuz ama 85 PKK askeri icin guluyorsunuz. Sanki onlarin canlari sayilmiyormus gibi.

Veranderd door insaniyet, 23 oktober 2011 - 17:12

Acı biberler sür dilime dudaklarıma.

#28 Attar

Attar
  • Leden
  • 9928 berichten
  • Opleiding/Beroep: Karalayan el

Geplaatst op 23 oktober 2011 - 18:10

Manyak manyak konusma be adam. O saydigin yaban dogmuzlara kim dedi daga cik ve eskiyalik yap diye?

http://www.dailymoti...n-bitmiyor_news

topluca oldurulmesi gerekiyor. Okula gitmiyor eline almis kelesi gerilyacilik oynuyor :lol2: .  Goruluyor ki annesi babasinin haberi var ki orada oynuyorlar. Sonra acimak yok tabi.
Dama cikma iz olur

emmoğlu

#29 insaniyet

insaniyet
  • Leden
  • 765 berichten

Geplaatst op 23 oktober 2011 - 18:13

Olmus bir insana domuz diyor...
Artik dunyanin sonu gelebilir.

Veranderd door insaniyet, 23 oktober 2011 - 18:14

Acı biberler sür dilime dudaklarıma.

#30 Arda011

Arda011
  • Leden
  • 110 berichten

Geplaatst op 23 oktober 2011 - 23:11

Bericht bekijkenYuksel, op 19 oktober 2011 - 15:01 , zei:

In het zuidoosten van Turkije hebben Koerdische terroristen een reeks aanvallen uitgevoerd op Turkse politie- en het legerposten. Bij de aanvallen in de provincie Hakkari zouden zeker 24 militairen om het leven zijn gekomen. Nog eens 18 militairen zouden gewond zijn geraakt.

Bron: http://nos.nl/artike...in-turkije.html
(licht gewijzigd i.v.m. het niet erkennen van PKK als een terroristische organisatie door o.a. NOS)

Nos noemt ze  Koerdische opstandelingen

Daarnaast wordt ETA  wel een terreurbeweging genoemd maar PKK rebellenbeweging of simpelweg Koerden!!!!!

MADRID - De Baskische terreurbeweging ETA heeft donderdag aangekondigd dat ze een punt zet achter de gewapende strijd voor een onafhankelijk Baskenland.

http://www.nu.nl/bui...nde-strijd.html

ANKARA - De strijd tussen de Koerdische rebellenbeweging PKK en het Turkse leger is de afgelopen maanden opgelaaid. Een kort overzicht van de belangrijkste incidenten.

http://www.nu.nl/bui...ger-en-pkk.html

Hoewel beide organisaties in Europa en de VSop de lijst van terreurgroepen staat.

En nu.nl is niet de enige

http://news.google.n...ved=0CEkQqgIwBA

Veranderd door Arda011, 23 oktober 2011 - 23:12

Also tagged with aanslag, militairen, asker, pkk, turkije, koerden, terroristen

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users