Springen naar inhoud

Aanslagen op militairen in Turkije

aanslag militairen asker pkk turkije koerden terroristen

• Please log in to reply
Er zijn 35 reacties in dit onderwerp

#1 Yuksel

Yuksel
  • Admin
  • 11085 berichten
  • Geslacht:Man
  • Opleiding/Beroep: ICT Consultant

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 15:01

Aanslagen op militairen in Turkije

In het zuidoosten van Turkije hebben Koerdische terroristen een reeks aanvallen uitgevoerd op Turkse politie- en het legerposten. Bij de aanvallen in de provincie Hakkari zouden zeker 24 militairen om het leven zijn gekomen. Nog eens 18 militairen zouden gewond zijn geraakt.
Hakkari is berucht om de gewelddadige strijd die er wordt gevoerd tussen het Turkse leger en de PKK. In het gebied, dat grenst aan Irak en Iran, vallen regelmatig doden door aanslagen en vergeldingsacties.

Offensief

Het Turkse leger is direct na de aanvallen begonnen met een offensief in Noord-Irak, waar veel PKK-terrorsten zich volgens de Turkse regering schuilhouden. Commando's zouden Irak drie tot vier kilometer zijn binnengedrongen. Vanaf een vliegbasis in de stad Diyarbakir zijn ook F16's opgestegen.
President Gül heeft gezegd dat de vergeldingsacties van Turkije "groot" zullen zijn. Premier Erdogan heeft vanwege de aanvallen een bezoek aan Kazachstan afgezegd. Minister van Buitenlandse Zaken Davutoglu zou vandaag naar Servië reizen, maar blijft ook thuis.

Strijd

De Koerdische terroristen hebben hun strijd voor autonomie recent opgevoerd. Gisteren werden bij een bomaanslag nog vijf Turkse politie-agenten gedood. Ook drie burgers, onder wie een 2-jarig meisje, kwamen om.
Vorige maand werden bij een soortgelijke aanval eveneens vijf Turkse agenten gedood. In augustus meldde Ankara de dood van zo'n honderd PKK-terroristen.
De Koerden vechten sinds 1984 voor een autonome status. In de strijd zijn sindsdien meer dan 40.000 mensen om het leven gekomen.

Bron: http://nos.nl/artike...in-turkije.html
(licht gewijzigd i.v.m. het niet erkennen van PKK als een terroristische organisatie door o.a. NOS)

Geplaatste afbeelding

#2 tarihci

tarihci
  • Leden
  • 728 berichten

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 15:19

Allah yakinlarina sabir versin, olenlerede rahmet eylesin. M.Akif nu guzel demis: Sana avucunu acmis duruyor peygamber!

#3 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten
  • Opleiding/Beroep: malumatfuruşluk

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 16:25

Allah kalanlara sabir versin.

Ne yazikki bir densizligi duzeltmedende edemiyecegim, Hz. Peygamber niye avuc acsin? Dilenci avuc acar. Resulullah Allah'tan baskasina dilenmez.

Mehmed Akif orada sarf ettigi sozun dogrusu soyledir:

"Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. "

ağuş kucak demek.

Veranderd door üfürükçü, 19 oktober 2011 - 16:25

Gemiler batar mı ki ?

#4 tarihci

tarihci
  • Leden
  • 728 berichten

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 17:01

Eyvallah, duzeltme icin tsk, haklisin :clap:

#5 ilkim_

ilkim_
  • Leden
  • 215 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 17:10

Pisi pisine gencecik fidanlar topraga dusuyor..klask, siragelen, krise  soylenen teroru lanetleme mesajlarida artik cok olagan gelmeye basladi ne yazik ki..ben anlamiyorum  ne diye gidip imrali' ya Apo denen  serefsiz i daragacina  cikartip aleme ibret olsun diye asmazlar ki?  bukadar acizler mi ? 24 sehitimize bedel degil mi  ? kac sehit daha vermeliyiz ? ne diye besliyoruz o serefsizi anlamiyorum ?  yok mu  bir babayigit ??  !! hicbisey hickimse samimi gelmiyor..   ates  dustugu yeri yakiyor bi tek gerisi palavra !!
" Kusura bakma diyorum ya,
sen yine de bak!
Sen' deleyip düşen gönlüm benim kusurum. "

#6 Attar

Attar
  • Leden
  • 9928 berichten
  • Opleiding/Beroep: Karalayan el

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 20:43

Aksam vakti eve dondum ve tum gun internetten uzak durmustum. Bir baktim 26 sehit haberi diye yazi. Actim okudum biraz dondum kaldim. Yaptiklari cift saldiriyla ve bundan onceki mayin saldirida kurduklari tuzaklar bize bir yerlerden iyi egitim aldiklarini gosteriyor. Devlet ne yapacagini merakla bekliyorum.
Dama cikma iz olur

emmoğlu

#7 Kalben

Kalben
  • Leden
  • 2198 berichten
  • Opleiding/Beroep: Ongeschoold

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 22:11

Kim ne derse desin, bir sorun var. Bu kendine 'kurt' diyen topluluk Turkiye sinirlari icerisinde yasamaya devam ettigi surece bu sorun daima var olacaktir. **

Allah lanetini uzerlerinden eksik etmesin, kafirlere intikam alinana dek rahat vermesin, icimizdeki icten ice destek verenlerin de evlatlarini onlardan esirgesin, merhamet etmesin. Amin.

Bolgede savas yakindir, InsAllah Turkiye tampon bolge olusturacak ve sinirlari duz ovalara, daha kontrol edilebilir mevkilere cekecektir.

Veranderd door Doğan, 20 oktober 2011 - 09:42
Overtreding forum regel 4.2.3.

Canıma kastım var yaşaaaaaaaaaamam artık

#8 feryâd-û isyân

feryâd-û isyân
  • Evenement Poster
  • 14619 berichten

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 22:23

**

olen butun sehitlerimize ALLAHTAN rahmet diliyorum, mekanlari cennet olsun.

Veranderd door Doğan, 20 oktober 2011 - 09:55
Reactie op een gewijzigd bericht

#9 pepuk

pepuk

| f a r ı m a z |

• Leden
  • 3754 berichten
  • Geslacht:Vrouw

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 22:29

Bericht bekijkenKalben, op 19 oktober 2011 - 22:11 , zei:

Kim ne derse desin, bir sorun var. Bu kendine 'kurt' diyen topluluk Turkiye sinirlari icerisinde yasamaya devam ettigi surece bu sorun daima var olacaktir. **

Allah lanetini uzerlerinden eksik etmesin, kafirlere intikam alinana dek rahat vermesin, icimizdeki icten ice destek verenlerin de evlatlarini onlardan esirgesin, merhamet etmesin. Amin.

Bolgede savas yakindir, InsAllah Turkiye tampon bolge olusturacak ve sinirlari duz ovalara, daha kontrol edilebilir mevkilere cekecektir.

senin gibi kara cahiller olduğu sürece bu ülkede çok kan dökülür çok.. pkk türkten çok kürdün canını yakmıştır, ama at gözlüklü olanlar bunu görmekte zorluk çekiyor, kukla misali oyuna gelip, her galeyanda süt köpüğü misali kubarıyor ve en acısı/ tezatı kendini millet veya vatansever olarak tanımlıyor.. halbuki milletin birliğinin ve dirliğinin altına en büyük dinamiti kendi yerleştiriyor.. dinamitinizin kendi zihniyetinizin elinde patlaması duası, ümidi, arzusu ve niyazı ile, def u ıslah olunuz..

* *

şehidlere rahmet diliyorum Allah'tan.. acılı eşlerine, çocuklarına, ailelerine sabır ve sebat versin..

Veranderd door Doğan, 20 oktober 2011 - 09:56
gewijzigd bericht

bir derdim var bin dermana değişmem..

taş olsaydım erirdim
toprak idim dayandım

#10 feryâd-û isyân

feryâd-û isyân
  • Evenement Poster
  • 14619 berichten

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 22:32

^ sehitlerimizin bir kaci Kurd. kalben bunu gormemezlikten gelip forumda sacmalamaya devam ediyor.

#11 Kalben

Kalben
  • Leden
  • 2198 berichten
  • Opleiding/Beroep: Ongeschoold

Geplaatst op 19 oktober 2011 - 23:47

@ Livani

Ok guzelim..

Bericht bekijkenpepuk, op 19 oktober 2011 - 22:29 , zei:

senin gibi kara cahiller olduğu sürece bu ülkede çok kan dökülür çok.. pkk türkten çok kürdün canını yakmıştır, ama at gözlüklü olanlar bunu görmekte zorluk çekiyor, kukla misali oyuna gelip, her galeyanda süt köpüğü misali kubarıyor ve en acısı/ tezatı kendini millet veya vatansever olarak tanımlıyor.. halbuki milletin birliğinin ve dirliğinin altına en büyük dinamiti kendi yerleştiriyor.. dinamitinizin kendi zihniyetinizin elinde patlaması duası, ümidi, arzusu ve niyazı ile, def u ıslah olunuz..

* *

şehidlere rahmet diliyorum Allah'tan.. acılı eşlerine, çocuklarına, ailelerine sabır ve sebat versin..

kurdun canini sanki babasinin hayrina mi yakiyor, kiskirtmak icin her yola bas vuran bir zihniyetten bahsediyoruz, tabi ki kendi destekcilerini de katledecek, bunu aklin getirmiyor mu. Ben tahrike kapilipta nefretimi ortaya dokmuyorum, siyasi ameller gudupte gelip burada propagandasini yapmiyorum, sadece fikrimi disa vurma ihtiyaci hissediyorum ve bunu forum araciligiyla yapiyorum. Caddeden 15/20 civari genc toplanmis ''sehitler olmez vatan bolunmez'' sloganlari atarken onlari tarifi zor bir duyguyu yasayarak izlerken disari vuruyorum. Ben senin o birlik sacmaligina inanmiyorum, kardeslik yalanina zaten dislerimin reklamini yaparcasina guluyorum ve senin gibi hos gorulu insanlara artik bu duzende soz hakki taninmasindan yana degilim.

Sabir vs artik tukendi, kisasa kisas, dinsizin hakkinda imansiz gelir ve bunun gibi bircok soz seni anca paklar.
Canıma kastım var yaşaaaaaaaaaamam artık

#12 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 00:18

birileri negatif enerjisini sokakta ates puskurterek taskinlik yaparak atmaya calisir, baskasi internette ayni eyleme girisir. En dogrusu nedir? Hz. Peygamber ne yapmistir buna bakmak lazimdir.

Sabir, hareketsiz kabullenip sus pus olmak degildir. Sabri dogru bilmeden uygulamak mumkun degildir. Allah bizlere hakiki sabri ihsan eylesin ins.

http://video.semazen.net/?p=703

su sokaklarda tekbir getirerek kendilerince is yaptim zanneden zevat hicte muslumanca bir tavir icerisinde degildir.

Veranderd door üfürükçü, 20 oktober 2011 - 00:21

Gemiler batar mı ki ?

#13 tarihci

tarihci
  • Leden
  • 728 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 00:21

Az  once Atv'de isimler ve fotograflar gosterildi, tuglerim urperdi. Yazik, geride eslerini ve cocuklarini biraktilar. Nasil igrenc insanlar bunlar? Nasil kalkipta sana hicbirsey yapmayan, hicbir zarari olmayan insanlari boyle acimasizca oldurebiliyorlar? Aman allahim, ne insanlar var bu dunyada.

#14 sirqan

sirqan
  • Leden
  • 10 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 00:32

PKK is van de koerden maar koerden zijn niet van PKK...

http://www.interneth...adi-378865h.htm

TRT Haber spikeri Deniz Demir yaşamını yitiren askerlerin isimleri ve memleketlerinin belli olduğunu duyurduğu bültende gözyaşlarını tutamadı. TRT Haber spikeri isimleri okuyamazken izleyenlerdne özür diledi...

#15 üfürükçü

üfürükçü

Ismail abi

• Leden
  • 5822 berichten

Geplaatst op 20 oktober 2011 - 00:52

elim bir olay, fakat aglayan spiker kimin isine yarar, halkin psikolojisiyle bu kadarda oynanmaz yahu. ne sacma sapan bir yayincilik anlayisi

PKK reyting rekoru kiriyor, yaptiklari yanlarina kar kaldigi gibi, arti puanlarda topluyor.. bir hafta icerisinde silivridekiler salinsin ocalan asilsin diyenler cogalir :) halki yine medya yoluyla galeyana getirme oyunu oynanacak. yazik.

hukumet akilliysa, ilk yapacagi medyayi uyarip boylesi salak spikerleri cikarttirmamaktir. ordu icerisindeki hainlikler yuzunden uc bes capulcuya yeni dusen koca ordu yani sira birde medyada bu olaylara duygusallik baglayip bu yolla prim yapmaya calisanlar. provokatif eylemler, bu filmleri fazlasiyla izledik.

Veranderd door üfürükçü, 20 oktober 2011 - 00:52

Gemiler batar mı ki ?

Also tagged with aanslag, militairen, asker, pkk, turkije, koerden, terroristen

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users