Springen naar inhoud

Benide sesine Hasret biraktin

• Please log in to reply
Er zijn 1 reacties in dit onderwerp

#1 Sürgünüm Dünyada

Sürgünüm Dünyada
  • Leden
  • 1 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)

Geplaatst op 10 mei 2011 - 00:29

Arkadaslar süper bir hikaye beklemeyin hatta yazilis tarzi bile belki hosunuza gitmeye bilir oylesine yazilmis bir hikayedir

Allah'im beni bana birakma beni nefsime birakma, bütün kötülüklerden sana siginirim... [Ecrin]

Bir genç kiz 18 li yaslarda adi Ecrin, cok guzel bir kalbe sahip, yardimseverdir, çaliskandir, insanlari mutlu etmek mutlu görmek onu cok mutlu eder, kisaca herkesin istedigi ama ulasamadigi bir dosttur Ecrin...

Ecrin'in erkek kardesi Yusuf Ecrini artik dinlemez olmus iyice batakliga düsmüstür. Ecrin ise kardesine bir dost bir anne olmak icin elinden geldigince gucunun yettigince cabalamaktadir. Yusufun dilinde hep kufur hep bagiris hep cagiri. Yanlis arkadas secimi yaptigini ablasi ne desede ne diller doksede anlamak istemez. Aslinda o da bilir yanlis secimini ama isine gelir. Nefsi tadmistir birkere insanin kalbini curutenleri. Vazgecmesi o kadar zordur ki onun icin. Sanki vazgecse onun icin hayat bombos ve cekilmez hala gelecekmis gibi. Oysa huzur Islamdadir. Kalbi korlesmistir Yusufun. Artik Ecrine oyle laflar eder ki Ecrin dayanamaz ve o cok sevdigi kardesine vurmaya baslar. Vururken Allah'im ben ne yapiyorum der ama NEFSIne yenilmistir bile. Vurmaya devam eder kardesi de karsilik verir. Kavga kiyamet evden sesler sokaga kadar cikar. Yusuf: sen kimsin be bana vuruyorsun sen kimsin ben seni oldururum de kimsenin ruhu duymaz hickimse alamaz seni elimden Allah bile alamaz!... Ecrin: dediklerini kulagin duyuyormu senin Yusuf! Ben senin ablanim ablan beni ciledin cikardin artik, sabrim kalmadi benim gibi sabirli birini bile bu hale getirdin ya sana helal olsun! Allah istese suracikta dilsiz olursun konusamazsin, keske demeseydim diye gecirirsin icinden, ama gel kardesim Allaha yonel, Allahin yarattiklarina bir bak, kendine bir bak Allah ne kadar yuce oyle degilmi, birak artik sahte arkadasliklarini, sen iste yeterki Rabbine don yeterki, bak nasil gercek huzuru bulacaksin, sahte huzuru yalan huzuru sana vaad edenlerin pesinde dolanmaktan vazgec artik!

Ecrin kardesine vurmak istememisti ellerine bakakalmisti ben ne yaptim diyerek. Allahim aklima mukayet ol dedi. Yusuf hala ayniydi sigara icki kumar uyusturucu haram para ne tur pislik varsa Yusufda vardi. Ablasinin dedikleri onun bir kulagindan girip bir kulagindan cikiyordu, umursamiyordu bile. Amaan diyordu Yusuf gerici ablam o benim, cagdas modern hayati bilmiyor cahil iste asil eglencenin bizde oldugunu gormuyor salak iste. Birde gunde 5 defa Namaz kilmiyormu ehehehe beni cok gulduruyor one oyle egilip kalkiyor hic gormedigi Allahina. Bunlari arkadaslarina soyluyordu hepsi birlikte kahkahalari patlatiyorlardi. Yusuf kendi dediklerine inanmaya baslamisti, inandigi gibi istedigi gibi yasiyordu hayati. Unuttugu ve aslinda cok korktugu birsey vardi ÖLÜM... Asil hayat oldukten sonraydi hesap vardi herkese, herseyin butun gizlenilenlerin hesap gununde ortaya cikacagini unutuyordu unutmak istiyordu...

Bir gun Yusuf arkadaslariyla arabayla diskoya giderken yolda ablasi Ecrin Yusufu telefondan aramisti. Ecrin: Yusuf nerdesin eve gelirmisin sana bir suprizim var, seni bekliyorum hadi gel. Yusuf: ne evi bee disko varken evi napim ben bekleme beni suprize falan da gerek yok sen kendine bir supriz yapda at o kafandaki ortuyu yobaaz senii hahah... Ecrin Yusuf baslama yine sana suprizim var eve gelirmisin lutfen ablan olarak rica ediyorum senden...

Tam bu sirada Ecrin oyle bir ses duyduki telefonu elinden dusurdu. Yusuf ve arkadaslari kaza yapmislardi. Arkadaslarindan 2si olmustu Yusuf ve 1 arkadasi acil agir yarali olarak hastaneye kaldirilmisti. Kazanin sebebi ise icki ve asiri hizdi. Ecrin hemen hastaneye giderek kardesini sordu ama Yusufun durumunun agir oldugunu ve ameliyatta oldugunu ogrendi. Ecrin: Allahim sen koru Yusufu sifa ver YaRabbim, affet o gunaklar kulunu yardim et ona, onu bu sekilde yanina alma Allah'im. Diye saatlerce aglayarak mirildaniyordu ameliyathanenin onunde. 4 saat sonra doktor cikti ve kardesinin ve arkadasinin kurtuldugunu soyledi. Ecrin: peki kardesimi neden ameliyat ettiniz nesi vardi? Doktor: kardesinizin ve arkadasinin yasamasi bir mucize hanimefendi. kardesinizin sag ayagi artik yok sirt kaburgalari kirik ve kazanin verdigi korkuyla artik konusamiyor. Ecrin: sadece agladi ve Allah'im sen kardesime guc ver diye dua etti.

2 gun sonra Ecrin Yusufun yaninda ona yemek yedirirken. Ecrin: aah Yusuf ah beni dinlemedin, aah benim kardesim yanlis yaptin seytanla dost oldun, simdi konusamiyorsun, beni de sesine hasret biraktin. Uzulme kardesim sen bana onca kotu laf etmis olsanda ben senin ablanim seni birakmicam hakkimi sana helal ediyorum sende et, pismansin bunu biliyorum ama Allaha guzel bir sonus yaparak tovbe et af dile kardesim O yucedir o bagislayan merhamet edendir affedendir... Yusuf ise sadece gozleriyle pismanligini gosteriyordu, gozlerinden damla damla yaslar sozuluyordu, hic aklina bile gelmzedi bir kaza sonrasi konusamayacagini ve yaptiklarina pisman olacagini. Ablasiyla kavga ettigi gunu hatirladi ablasi ona "Allah istese suracikta dilsiz olursun konusamazsin" demisti, ve gozlerinden yaslar akmaya devam etti...

#2 kalbikirik

kalbikirik
  • Leden
  • 1 berichten

Geplaatst op 14 januari 2012 - 14:28

Çok gük güzel hikaye! Ama ben o süprizi merak ettim

Kalbikirik

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users