Springen naar inhoud

Ölüm haberi

• Please log in to reply
Er zijn 19 reacties in dit onderwerp

#16 Eudaimonia

Eudaimonia
  • Validating
  • 6487 berichten
  • Geslacht:Vrouw

Geplaatst op 09 januari 2011 - 19:37

Hic bir olum haberi ile karsilasmadim, ve cok sukur bu zamana kadar yakinimin olum haberini Rabbim bana yasatmada, tabi ki ilerki zamanda ne olur hic bilemezsin, hepimizin hayat'ta son duragi kara toprak'tir bu kesin.. Olum zaten her insan'a nefesi kadar yakindir ve ''Her can ölümü tadacaktir!'' bu degismez bir gercek.. Hatta bu ayet'i yatagimin tam karsisina astim, her kalktigimda olumu hatirlayayim diye ve Rabbim'in bana bir gun daha verdigi icin sukredeyim diye..
Hic yasamadigim icin bazen hic anlayamiyorum ne kadar buyuk bir aci oldugunu.. Yakin dostum babasini kaybetti, anlattiginda uzulurum, o agliyor diye bende aglarim, ama ertesi gun unutabiliyorum, biliyorum o unutamiyor, evin icine baktiginda her yerde hayalini goruyor, hatta ilk gunlerde ''baba'' diye evde bagriyordu, sanki varmis gibi, sonra geri seslenmedigini fark ettiginde, anliyordu o'nun artik olmadigini..
Allah boyle durumda olan insanlarin yardimcisi olsun.. Gercekten zor, hele ki senin can parcasini kaybettiysen..

#17 jamesbond

jamesbond
  • Leden
  • 61 berichten

Geplaatst op 10 januari 2011 - 00:27

hersey yalan olum ise gercek. Azrail as birgun cikacak karsina ve emaneti geri isteyecek. sonra gel diyeceksin, planlarim vardi dersin ama vakit bitmistir. gitmen gerek. sayili nefes tukenmistir. ama ben olmeye hazir degilim. Rabbime karsi bir suru borclarim var. Oruc, namaz, Kuran, istigfar...say say bitmez. dusunuyorumda soyle, benim hic gunahsiz bir gunum olmadi galiba. biliyorum gunahindan tevbe eden kisi sanki gunah islememis gibidir. ama tevbe ediyorsun ertesi gun bidaha gunah. sonra yine tevbe ediyorsun ardindan yine gunah. surekli boyle. gunahsiz bir gunum gecmiyor sanki. insanin artik yuzu kalmiyor tevbe etmeye. cunku biliyorsun tekrar gunah isleyeceksin. tekrar tevbe ettigin gunahlar sirtina tekrar yuklenecek. ve bu hep boyle geciyor. ne yaparsam yapim hep geriye donuyorum. kendimden nefret ediyorum. ama yok ben benim. baskasi yok. tevbe edeceksem yine ben tevbe etmeliyim. gunah islersem de yine ben islerim. kendimi idare etmek zorundayim. ama bir gun tam donus yapacam ve artik gunah islemicem. namazlarimi ve oruclarimi kazaya birakmicam. hep boyle dua ediyorum. insan Rabbinden isterken hep olumluyu isteyecekmis. boyle ogrendim.

olume hazirlikli olmaliyim ama Azrail as insani hazirliksiz yakalar be....bu guzel yuzum, ellerim, parmaklarim vucudum bir gun yok olacak. toprak olacam. benden arda kalan ise sevaplarim ve gunahlarim. dunya hakikaten siyah beyaz. ortasi yok. ya cennet ya cehennem. ortasi yine yok. olmekten korkmuyorum ama cehenneme girmekten cok ama cok korkuyorum....kitabim bana ya soldan verilirse naparim ki ben? gitmek istemem cehenneme ama zebaniler adami oyle yakalar ki, yuzunkoyu suruklerler adami ceheneme ve kirli bez parcasi gibi firlatirlar seni. ve yanmaya baslarsin. paramparca olduktan sonra tekrar yaratilip tekrar yanarsin...ayni benim tevbe ettikten sonra isledigim gunahlar gibi....tekrar....tekrar.....tekrar.... (bak yine huzunlendim)

Rabbim bizleri Cennet ehlinden eyle...
"Get me a dry martini. Three measures Gordon's, one of vodka... half of Kina Lillet, shake it over ice... then add a thin slice of lemon peel."

#18 Percem

Percem
  • Leden
  • 10 berichten

Geplaatst op 07 februari 2011 - 23:12

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; Gönül verdin, fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; İhsan verdin, kaim eyle.” Yâr Verdin AHİRET'lik Eyle ..

#19 Serkesh

Serkesh
  • Leden
  • 1138 berichten
  • Interests:beni enterese etmez

Geplaatst op 08 februari 2011 - 15:04

lutfen kaleme alinmasi kolay olmayan seyleri basit sekilde kaleme alip aslinda hic basit olmayan seyleri basitlestirmeyin

#20 DhrMert

DhrMert
  • Leden
  • 100 berichten
  • Geslacht:Man

Geplaatst op 02 maart 2011 - 14:32

Geplaatste afbeelding

Veranderd door elagozluu, 02 maart 2011 - 14:33

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users