Springen naar inhoud

- - - - -

Wat Lust Men Niet ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
Er zijn 302 reacties in dit onderwerp

#301 pepuk

pepuk

| f a r ı m a z |

• Leden
  • 3754 berichten

Geplaatst op 18 november 2011 - 00:28

melemen, biber dolması, çiğ biber veya paprika, ciğer, her türlü sakatat, kelle paça, işkembe, etin yağlı tarafı, yumurta (özellikle beyazı), çoğu balık, bazı tavuk ve et türleri, tarhana çorbası, arabaşı, küp peyniri veya küflü peynir gibi enfes kokulu peynirler ve tipini beğenmediğim için tadını bilmediğim istakoz gibi, akrep gibi, yılan-çıyan gibi envai çeşit nimet..
içeçeklerde öyle büyük takıntılarım yoktur.. sadece domates suyunu yanlışlıkla bir defa içmiş, feci feci tepkiler vermiştim..

Veranderd door pepuk, 18 november 2011 - 00:29

bir derdim var bin dermana değişmem..

taş olsaydım erirdim
toprak idim dayandım

#302 purple

purple
  • V.i.p.
  • 1239 berichten

Geplaatst op 18 november 2011 - 09:44

Eger iskembe sarimsaksiz olursa sevmem, o koku gelmeyecek burnuma.
Tavsan etini de bazen yiyorum bazen yiyemiyorum, nasil yapildigina bagli...
Onun disinda herseyi yiyorum ve yiyebiliyorum çok sükür elhamd.

Veranderd door purple, 18 november 2011 - 09:44

Elhamdullilah.

#303 feryâd-û isyân

feryâd-û isyân
  • Evenement Poster
  • 14619 berichten

Geplaatst op 18 november 2011 - 14:12

Bericht bekijkenpepuk, op 18 november 2011 - 00:28 , zei:

melemen, biber dolması, çiğ biber veya paprika, ciğer, her türlü sakatat, kelle paça, işkembe, etin yağlı tarafı, yumurta (özellikle beyazı), çoğu balık, bazı tavuk ve et türleri, tarhana çorbası, arabaşı, küp peyniri veya küflü peynir gibi enfes kokulu peynirler ve tipini beğenmediğim için tadını bilmediğim istakoz gibi, akrep gibi, yılan-çıyan gibi envai çeşit nimet..
içeçeklerde öyle büyük takıntılarım yoktur.. sadece domates suyunu yanlışlıkla bir defa içmiş, feci feci tepkiler vermiştim..

geri kalanlari ben yiyorum. :idi:

ciger dedinde aklima Urfa ile ilgili izledigim belgesel geldi. adamlar sabah kahvaltisina ciger yiyordu, bunu duyunca bir an aslen Urfali oldugumu dusunmustum. gectigimiz kurban bayraminin ilk gunu babam bobrek kismini kizartip 'gel gel en guzel yerini ye' demisti.. evet onuda yiyorum. iskembe dedinde, bak onu eskiden hiiic sevmezdim. ama Istanbulda oyle bir yer var ki, adamlar en kral iskembe corbasini yapiyor ya. Anadolu yakasinda yasamamiza ragmen, bir iskembe corbasi icin Avrupa yakasina gectigimiz olur. bu yuzden zaten arabanin 'cani' cikmisti gectigimiz yaz. yumurtanin beyazini hep sevmisimdir, sarisini yillarca yiyemedim. sagolsun abim 'civ civ yedin yedin' diyerek kandirip sarisindan tiksinmeme sebep olmustu. su an Ispanyada olan abime burdan selamlarimi iletiyorum.

ha unutmadan. sen bir aralar cheese cake yapmistin ya.. iste o kekin fotolari cok hosuma gidiyor, ama yiyemiyorum. :mellow: