Springen naar inhoud

365 Gün Aşk...

• Please log in to reply
Er zijn 212 reacties in dit onderwerp

#31 Sükut_lehçesi

Sükut_lehçesi

.muamma

• Leden
  • 796 berichten
  • Geslacht:Vrouw
  • Interests:... ve açılmamışsa kuşluk vakti elleriniz, yazık!

Geplaatst op 22 mei 2008 - 19:14

Ne Leyla imis...     aaah aah
Masallah kardesim cok guzel yaziyorsun, Rabbim daim etsin insallah...
Bu arada Turkcen super ya...su misralarda giruldugu uzere:

Citeren

Bunca naatgû sahibi izzetli ve kıymetli kişi tarafından bunca naat ve takdir yağmuruna liyakat sahibi görülmek evvela pek bahtiyar verici bir hadise. Menfi veya müspet düşüncelerinize ferden ferden teşekkür etmememin sebebi gereksiz teşekkür işgallerinden topici müdafa etmektir aksi takdirde asgari nezaket ölçüsünde muamele etmek ve teşekkür etmek pek tabi ki gerekliydi. Bu yüzden kabalık olarak telakki etmemenizi istirham ederim. Ve ferden ferden kıymetli ve namütenahi fikirleriniz istikamet açısından rikkatimi celp ettiğini belirtmek isterim. Takdirlerinize arz olunur...

Neyse kifayetsiz sozlere gerek yok, Rabbim yar ve yardimcin olsun :hug:
' Beni bir ben bilirim birde beni Yaradan, bana bir ben gerek birde beni anlayan... '

#32 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten
  • Geslacht:Man
  • Interests:...

Geplaatst op 23 mei 2008 - 18:36

Citeren

Gelmiyorsun ve halden anlamıyorsun Leyla. Gönlüm kan, revan denizinde, soluk alışverişleri düzensiz bir balık gibi çırpınıyor ama sen görmezden geliyorsun. Boğuyor beni sensizlik ve ben sensiz, bu koca denizde yelkenleri dağınık, dümeni kırık bir gemi gibi çarpacak kaya arıyorum. Madem gelmiyorsun, ayak seslerini duyur bana Leyla. Belki bu şekilde gelişinin ümidi ile serfiraz olmuş bir sevgili olurum. Beni ümitsiz bırakma Leyla. Candan olsamda, canandan caymam bilesin sevgili. Ben seni canım için sevmedim ki, canımı senin için sevdim Leyla. Senin içinde olmadığın bir can; en deli kurşunlara ve en kızgın ateşli hançerlere müpteladır bilesin Leyla. İnanmazsan al hançeri vur sineme, ses edersem kahrolayım Leylaaa!

Veranderd door BERK, 23 mei 2008 - 18:43

Harekete bile geçiremeyen imanın, sırattan geçirmesine imkan var mı?
we need a little movement!

#33 benmeltem

benmeltem
  • Leden
  • 43 berichten

Geplaatst op 23 mei 2008 - 22:26

Bu yazidaki serzenis bana televizyonda tesadufen izledigim bir sairin dizelerini animsatti, sair unlu biri degildi ve dogaclama soyler gibi soylemisti siirini ama ordada buna benzer bir serzenis vardi. Sair sevdigi kizi yere goge sigdiramiyordu, onun yapacagi herseye boynu kildan inceydi, canini bile verebilirdi onun icin, o tarz bi hissiyat vardi siirin icinde. Siirin sadece son kismi aklimda kalmis, aklimda kaldigi kadariyla paylasiyorum bilmedigim ama saygi duydugum o sairin affina siginarak:

o bakinca
keskin bakardi
oldurur gibi
o olduruncede
guzel oldururdu

Onun elinden olmek bile guzel sayiliyor, oldurmek ve guzellik ne buyuk bir tezatlik oysa ama sair burda sevdalisinin oldurme eglemini bile guzel goruyor. Kan ve gul butunlugunu animsatiyor bu bana. Bu siiri okurken sairin nasil bi sevkle bu son dizeyi okudugunu duysaydiniz, orda heran bicagin altina yapit buyuk bir zevkle olmek istedigini hissederdiniz.

#34 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten

Geplaatst op 25 mei 2008 - 19:32

Citeren

Kirpiklerin ok ok olmuş da gözlerini benim yerime süpürüyor Leyla. Bu göze bakış et beni, bu göze kirpik et beni, hiçbir şeye razı olmazsan, gözlerine gözyaşı et beni. Gözyaşı et ki yanaklarından ince ve narin bir süzülüş ile dudaklarının kokusunu alayım. Yürek yolların mı kapalı de bana, dağdan aşıp geleyim, kapıların mı sürgülü de bana, kırıp geçeyim, hapis misin de bana, kuş olup pencerene konayım. Nesin sen de bana, haram mısın sen bana Leyla, nedir benden kaçışlarının sebebi. Arala artık gönlünün perdelerini ve aç bana pencereni Leyla.

Şimşek olup çaksan yağmurun olacağım,
Buz gibi olsan da kar olup yağacağım,
Sen ne kadar kaçarsan kaç ceylan gibi,
Ben avcı olup, bir ömür kovalayacağım...

Haram mısın bana Leylaaa!!!

Veranderd door BERK, 25 mei 2008 - 19:40

#35 benmeltem

benmeltem
  • Leden
  • 43 berichten

Geplaatst op 27 mei 2008 - 01:17

Kalbim senin ama aklim hala benim

..............

Yabanci gozler bana yoneliyor
Bir kazadir bakiyorum
Ben seni aldatiyor saniyorum
Kazadan kurtulamiyor
Yogun bakimda oluyorum

.............

buda benden, o gozler ve tesirleri.

#36 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten

Geplaatst op 27 mei 2008 - 16:21

Citeren

Bu nasıl bir bilmecedir Allah'ım bu nasıl bir çelişkidir. Ruhsal döngümün paradoksal çıkmazı içinde sıkıştım kaldım. Sağdan sola, soldan sağa ve yukarıdan aşağıya her sorumun ve sorunumun cevabı sensin Leyla. Bir şehir ismi de sensin, bir nehir ismi de. Sorulacak sorularım da cevaplancak cevaplarım da sana çıkıyor. Bir kere seviyorum desen ve bir kerecik desen ve yarım kerecik desen ve sadece S harfini desen ve sadece demeye niyetlensen ve sadece demeyi düşünsen ve sadece düşünmeyi düşünsen bile; şu zavallı kalbim yeni yetme bir kuşun kanadı gibi pır pır edip uçmaz mı? Ahh Leylaaa. İçimi dışıma çevirsen de görsen her hücremin nasıl da Leyla diye inim inim inlediğini. Seni sevmek ne zulümmüş ve ben uğrunda bu zulme maruz kalmış mazlum oldum. Öyle bir mazlumum ki ettiğin her bir eziyet, en zengin yemiş bahçelerindeki meyvelerin lezzetinden daha lezzetli. Sevdanı içim içim içiyorum ve seni doğumdan hemen sonra kan revan içinde kalmış annenin yavrusuna sarıldığı gibi seviyorum...

Aman et bana Leylaa. İçimdeki kandan ağlayışlarıma merhamet etmezsen gözlerimde ki yaşa merhamet et Leylaaa!!!

#37 benim.

benim.
  • Leden
  • 96 berichten
  • Opleiding/Beroep: órnek ógrenci.

Geplaatst op 27 mei 2008 - 20:56

Kelime hazni hayran kalincak biçimde. Yazilarinsa kendine has bi güzelligi var, ayrica Iskender Pala'yi da andiriyorlar.

aklím bana kalsín.

#38 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten

Geplaatst op 01 juni 2008 - 19:19

Citeren

Beni benle savaştırıyorsun Leyla. Hem esir ettin beni hem hakim. Kalbim gözüme düşman. Biri seni görmenin tarifsiz zevki ile eğlenirken ötekisi seni sevmenin tarifsiz acısı ile kıvranmakta. Benliğim denizlerin binlerce fersah altında vurgun yemiş bir dalgıç gibi. Kalbime söz geçiremiyorum Leyla. Bir kanser hücresi gibi sana sevdaya vurgun yemişim var mı ki daha ötesi ve var mı ki acep bunun senden başka çaresi. Kahır, kahır ve hep kahır. Kahrım arttıkça sevgim artmakta ve seni seven kalp her geçen gün takatsiz kalmakta... Gıdam da sensin açlığımda. Çaremde sensin geriye kalmış tek çaresizliğimde. Diyorum ki bir kere görünsende bana, güneşim doğmuş olsa ve  bu fakir kul da görse gündüz nasıl bir şeymiş. Görün ki bana güneşler utansın güneş olmaktan. Görün ki bana ay doğmaktan hicap etsin.

Konuşturma artık beni sevgili, konuştukça aşkının ateşinden dünya yanmakta. Yağ artık üzerime beyaz yağmurlar gibi Leylaaa!...

Veranderd door BERK, 01 juni 2008 - 19:29

#39 benmeltem

benmeltem
  • Leden
  • 43 berichten

Geplaatst op 03 juni 2008 - 00:28

askta insanin kendiyle savasi hep tuzak, barisi ise yarde vuslat

#40 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten

Geplaatst op 10 juni 2008 - 21:33

Citeren

L ve E ve Y ve L ve A...

Tüm kelimelerim ve cümlelerim bu harflerle kurulu bir düzenin kölesi oldu. Eğer bu can senin narından yanıpta ölürse, ismini kefen yapıp sar bedenime Leyla. Çöp yığınlarına döndü senin içinde olmadığın tüm konuşmalarım ve yazışmalarım. Kalbimden beynime ve beynimden gönlüme uzanan köprü senin ismindir Leyla. Belki sen gelmeyeceksin ve belki de ben buna alışırım ama sakın götürme kendini benden uzaklara.  Ve sakın kendini benden alma. Kal benimle Leyla. Sensiz bir bedende bin taneyim ve seninle bin bedende sadece bir taneyim. Ruhumun tarifsiz acılarla dolu çırpınışlarını gözyaşı yapıp içime akıtmaya razıyım ama yeterki sen kendini benden alma Leyla...

Binlerce kere Leylaaa!...

#41 Iqra

Iqra

Piano and I

• Forum Moderator
  • 12283 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)

Geplaatst op 11 juni 2008 - 00:41

"Leyla" ya yazdığın mektupcuklar gerçekten çok güzel, çok içten yazılmış.

#42 ikr@

ikr@

Bext nadim bi text!!!

• Leden
  • 2810 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)
  • Opleiding/Beroep: daye

Geplaatst op 11 juni 2008 - 00:44

ben bundan bi kitap yapcam kitabin adida 365 gun Leyla, yazarida ben... :idi:

on: gercekten cok guzel, harika... kabiliyetin var neden degerlendirmiyorsun

Veranderd door ikra84, 11 juni 2008 - 00:45

Ey Dicle'nin ve Fırat'ın kusmuğunda hayat oyunu oynayan çocuk; kitabelerde yazan güllerin, bülbülü olman adına: ESSELAM!!!

#43 benmeltem

benmeltem
  • Leden
  • 43 berichten

Geplaatst op 28 juni 2008 - 23:42

......'Ve sakın kendini benden alma'.....

Esas yikim bedenen uzak olmak degil, ruhen uzak olmak, alabilirmi acaba o sevgili kendini sevenin kalbinden.

Acaba?

Asklari da devralir mi
kalp nakli yaptiranlar?

Yilmaz Erdogan

Ne guzel demis Yilmaz Erdogan.

Baska cok begendigim bi kitap basligi Ceyhun Yilmaz'a ait.

'Ben sana yanarken simdi sen kimbilir nerede usuyorsun?'

#44 BERK

BERK

fe eyne tezhebu

• V.i.p.
  • 1651 berichten

Geplaatst op 05 juli 2008 - 21:35

Citeren

Gece renkli saçlarının kokusu arasında kaybolmuş benliğimi ararken, varoluş amacımı evraka nidası ile saçlarının her telini, bir bir gözlerimle tararken buluyorum. Buldum Leyla. Ben, seni sevmek için var edilmişim. Senin uğruna ölmek için öldürülmüşüm. Yeniden sana kavuşmak için diriltilmişim. Hayattaki bu med-cezirlerimin yegane sebebi, sonu uçsuz bucaksız bir kuyu görünümündeki kutlu sevdamın, zifiri tutkusunu seninle, sana rağmen ve senin için yaşamakmış. Meğer göbek bağımın kesilmesi hayata kavuşmamın değil, hayattan kopmamın ve sana tutkunun prangalarıyla bağlanmamın işaretiymiş. Meğer gözlerim seni bir kerecik görüp, aşkından divane olup, bir ömür boyu aramak için var edilmiş ve meğer bu yürek seni bir kerecik sevip, bir ömür hasretle sevmeye esir edilmiş. Üstüne toprak örtülen sevdam, meğer bir filizden binlerce kere doğup, seni binlerce kere daha sevmek için var edilmiş.

Meğer ben senin için var edilmişim Leyla. Varlığın kadar varım, yokluğun kadar yokum. Dirildiğin kadar diri, öldüğün kadar ölüyüm. Hep var ol ve beni varlığın kadar var et Leylaaa!!!

#45 benmeltem

benmeltem
  • Leden
  • 43 berichten

Geplaatst op 06 juli 2008 - 00:49

Bazen insan oglu sevdigi kisiyi oyle bir yere koyarki, o ulasilmaz hayali bir varlik olur, gozumuzde buyur serpilir ve oyle bir hal alir, biz ona oyle baglanirizki, hayalin gercegiyle karsilastigimizda biz yine kafamizdaki hayali isteriz.
Bilenler bilir 90 yillarda sanatci Akin' in bir klibi vardi, cocuk olsamda hatirliyorum, sarkinin adi 'Cilgin Geceler' o klibin sonunu izleyin ve dinleyim derim, o kadar anlamli bisey soyleniyorki sonunda, harika.
Ama bizlerin hayallerinin gercekte de olmasi dilegiyle diyelim;)

iste klibin linki:

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users