Springen naar inhoud

- - - - -

Begin Ramadan

• Please log in to reply
Er zijn 51 reacties in dit onderwerp

#46 Goenigoegoe

Goenigoegoe

Vuci Vuci

• V.i.p.
  • 5632 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)

Geplaatst op 13 september 2007 - 21:44

Erdem? Allah Allah nog nooit van gehoord. Hij is wel erg klein dan denk ik.  :D

.. a lifetime of promises and a world of dreams ...

#47 Sem'

Sem'

You're exactly my brand of heroin

• Stelling v/d week
  • 8492 berichten
  • Geslacht:Vrouw
  • Opleiding/Beroep: HBO-Rechten

Geplaatst op 09 augustus 2010 - 20:52

Ja ja, woensdag is het zover!! Woensdag zal men beginnen met vasten. Veel succes voor degene die gaan vasten.

Ik verheug me altijd op de Ramadan, maar dit jaar wou ik geen Ramadan. Het voelt zo raar om geen vreugde te voelen voor deze speciale maand, vooral als je ieder jaar met de mooiste gevoelens hebt meegedaan. Volgens mij moet ik dit jaar overslaan, gezondheidsproblemen. Jammer. Ik voel me er slecht door, maar kan niet anders. Wel verheug ik me op de iftar, de samenkomst van families en al is deze maand toch wel speciaal.
"If you want something you've never had, then you've got to do something you've never done."

#48 AMOR.

AMOR.
  • Leden
  • 1054 berichten

Geplaatst op 11 augustus 2010 - 16:00

Vandaag is de eerste dag..

Geplaatste afbeelding

#49 Zişan

Zişan
  • Leden
  • 1763 berichten

Geplaatst op 21 augustus 2010 - 01:06

Citeren

Sıcak pide kuyruğundaki sabırsız bekleyiş. Sahur vakti duyulan davul sesleri. İftara dakikalar kala mutfaktan gelen mis koku. Minarelerdeki mahya. Uyanılmamış bir sahur vaktinden sonra aç susuz bekleyişler sonrasında iftara yetişme heyecanı. Teravih namazı için gelinen camilerde yankılanan çocukların koşuşturmaları, gülüşmeleri. Ramazan.. Dirilişin mevsimi, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu necat. Hasretle beklenilen, her yıl yenilenen bir fırsat. Heybelerimizde biriktirdiğimiz isten-pastan günahlardan sinelerin arınması. Ruhların ve kalplerin sonsuz huzuru yaşadığı ender zaman dilimleri. Biraz sığınmak biraz sükût. Titreyip kendimize gelme, sabretmeyi yeniden öğrenme vakti. Midemiz boşaldıkça ruhumuzun doyduğu ay. Hasılı kutlu ay Ramazan yeniden bizlerle. Bir kez daha düğümlenecek ağızlar. Sahura kalkılacak iftar beklenecek. Ömrümüz Ramazan, ölümümüz bayram olsun. Gönlümüze huzur üfleyen Ramazan-ı Şerifiniz hayr olsun!

^_^
Doğru zamanlarda yanlış insanlara, yanlış zamanlarda doğru insanlara mahkum oldu bu yürek...
Belki doğruyu görmeye yetmedi gözlerim. Belki de yanlışı silmeye yüreğim...

© Affet Beni Yüreğim.

#50 AMOR.

AMOR.
  • Leden
  • 1054 berichten

Geplaatst op 06 september 2010 - 18:49

Ramazan geldi ve geçti, ne kadar çabuk..

Geplaatste afbeelding

#51 Attar

Attar
  • Leden
  • 9928 berichten
  • Geslacht:Man
  • Opleiding/Beroep: Karalayan el

Geplaatst op 06 september 2010 - 19:16

nostalji bir topic :idi: . Bana moonsighting.com sitesini hatirlatti. Bir aralar site devre disidi ve gine onlinemis fakat eskisi gibi takvim hesaplariyla yola cikanlarla tartismiyorum cunki fazla kafa utuluyorlardi. Siteye goz attim bayram cuma gunu diyorlar. Neyse biz bayrami persembe yapalim....
Dama cikma iz olur

emmoğlu

#52 ikr@

ikr@

Bext nadim bi text!!!

• Leden
  • 2810 berichten
  • Geslacht:Onbekend :)
  • Opleiding/Beroep: daye

Geplaatst op 08 september 2010 - 13:43

Turkiyede ramazan nasilda cabuk geldi gecti, göz acip kapamak misali..
Güle güle ya ŞEHR_İ RAMAZAN.inş. bu ayı en güzel şekilde ihya edebilmişizdir.Rabbim katında makbul buyursun....
Ey Dicle'nin ve Fırat'ın kusmuğunda hayat oyunu oynayan çocuk; kitabelerde yazan güllerin, bülbülü olman adına: ESSELAM!!!

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 members, 0 guests, 0 anonymous users